Review Urban Challenge Meppel

Urban Challenge Meppel

Op 7 juni werd voor de 2e keer de Urban Challenge in Meppel georganiseerd. Vorig jaar waren er een aantal aandachtspunten, zoals je kunt verwachten bij een eerste run. De organisatie zou de punten aandachtig gaan bekijken, dus vol goede moed gaan we richting Meppel!

Aankomst

In vergelijking met vorig jaar start de Urban Challenge dit jaar op een andere plek. In de mail met praktische informatie, die we een kleine week van tevoren hebben ontvangen, stond goed aangegeven waar we ons naar toe moesten begeven. Eenmaal op plaats van bestemming was het toch nog even zoeken, omdat nergens stond aangegeven waar we moesten zijn en er geen verkeersregelaar stond, zoals in de mail met praktische informatie wel stond aangegeven. Maar tegenwoordig komen we een heel eind met onze mobiele apparaten.

Snel de auto parkeren, waar overigens genoeg ruimte voor was. En door naar de balie van Pure Power Gym, waar we ons startnummer en T-shirt konden ophalen. Daar ongeveer 10 minuten gewacht en omkleden in een ruime kleedkamer voor de dames. Een grote plus is de nieuwe locatie, omdat ze veel meer ruimte hebben voor alle faciliteiten. Dit was vorig jaar minder goed geregeld.

Urban Challenge Meppel

Intussen ontmoeten meerdere leden van Team Dutch Mud Men?(TDMM)?elkaar. Vandaag afgesproken met Robert en Elke.?Altijd leuk om nieuwe, enthousiaste mensen te ontmoeten. Rudy en Rita waren er ook om TDMM te vertegenwoordigen. We hebben er zin in!?Nog een laatste opmerking over de over dat de tassen door de vrijwilligers zouden worden bewaakt?dit was helaas niet het geval. De tassen konden we in de kleedkamer laten staan en was er verder niets georganiseerd qua bewaking van de tassen.?Genoeg gekletst hierover! Op naar de run?

Urban Challenge Meppel

Buiten, naast de gym, kon de warming-up beginnen. Een enthousiaste medewerker van de gym deed met ons de warming-up en na een aantal squats en een kort aerobics lesje, waren we klaar voor de start. Voor ons staat de 12 km op het programma, maar de deelnemers hadden ook de keuze om 7 km te lopen. Vorig jaar bestond de run alleen uit 7 km, dus weer een grote plus, hoera!?Ons werd nog verteld dat de 7 km renners 15 obstakels kregen en de 12 km renners 25 obstakels. Weer meer dan vorig jaar, top!

Na 10 minuten werd er afgeteld en gingen we van start. Het tempo zat er meteen goed in en kregen we al snel ons eerste obstakel voor de kiezen. Een half-pipe waar we via de achterkant (of voorkant, dat is maar hoe je het bekijkt) op moesten klimmen en door de half-pipe door naar de andere kant. Best lastig, omdat er verder geen touwen waren en je werd aangewezen op anderen die je een handje moesten helpen. Al snel werd de groep opgesplitst en zagen we al snel dat we 1 km hadden gehad. Onderweg moesten we burpees doen en met een zandzak op de nek walking lunges doen.

Urban Challenge Meppel

Al snel kregen we onze ?waterpost? (lees: ranjapost) bij ons welbekende bejaardentehuis, die ons net zoals het afgelopen jaar, vrolijk toezongen en aanmoedigden. Vervolgens, met een tiental horden, weer door met onze run. We zagen in de verte de brandweerlichten al zwaaien en door de slangen met verfrissend water heen springen, met als extra dat we door autobanden moesten lopen.?Er waren veel obstakels met water, wat overigens niet erg was, aangezien het zonnetje flink scheen en we grote stukken door het centrum van Meppel liepen.

Na een aantal kilometer gingen we een oude sporthal binnen en moesten de trappen van de tribunes op en af. Goed voor de beenspieren! Vervolgens mochten?we over de rand van de tribune met een touw naar beneden. Velen durfden dit niet aan en het was ook best gevaarlijk! Kleine, dunne matjes er onder en geen EHBO- of vrijwilligers te zien binnen in de sporthal. Een belangrijk aandachtspunt voor de volgende keer.

En weer door?

In de lengte over 4 grote zeecontainers. Een aantal met touw, en een aantal zonder. Technisch best lastig, maar iedereen hielp elkaar, dus daar waren we snel overheen. De obstakels onderweg door het water was voor iedereen een groot plezier. Met grote speelkussens in het water, waanden we ons even weer kind en had ik persoonlijk de grootste lol om het parcours op de kussens door te duiken. We vroegen ons onderweg wel af waar de splitsing naar de 12 km zou zijn, want ons gevoel zei dat deze toch wel moest komen. Zouden we verkeerd gelopen zijn? Want aanwijzingen voor de route waren soms erg onduidelijk. Kleine A4-tjes met een zwart witte pijl, dat moet toch zichtbaarder te maken zijn. Maar goed, we gaan door! Door het centrum, waar de terrassen overvol zaten en de mensen genoeg hadden om naar te kijken. Klimmend en klauterend over een grote stellage, vergelijkbaar met de welkende Walhalla Steps. Alleen waren we nog niet bij de finish!

Opeens zagen we een bordje, waarop stond 9 km. Shit! Zijn we dan toch verkeerd gelopen? Het zal toch niet?maar ons gevoel werd even later bevestigd en hoorden we de muziek bij de finish al.?Met nog een frisse duik in de plomp en over speelkussens heen door het water, kwamen we steeds dichter bij de finish. Nog over een grote stapel autobanden heen en we mochten een medaille in ontvangst nemen. Nog een leuke verrassing, naast het shirt dat we voor die tijd al hadden gekregen.?Een beetje balen dat we niet dat volledige 12 km hebben gelopen, maar toch hebben we een erg leuke run gehad.

Conclusie

Verbeteringen?ten aanzien van het vorige jaar zijn de faciliteiten als het gaat om omkleden en eventueel douchen na die tijd. Dit was prima in orde. Ook de obstakels waren dit jaar uitdagender, maar sommige waren toch te gevaarlijk, om helemaal zonder enig toezicht te doen. Dus naar de veiligheid van sommige obstakels moet nog goed gekeken worden. Hier hebben we na die tijd ook nog met de organisatie over gesproken en ze nemen alle tips mee naar volgend jaar. Ook het aangeven/afzetten van de route heeft verbetering nodig. Want naast dat de route vaak niet goed aangegeven stond, waren er ook nog veel toeschouwers op het parcours. Fietsend of lopend. Vanuit de organisatie begrepen we dat dit lastig is in verband met de gemeente. Hopelijk is dit volgend jaar wel te realiseren.

Ook hebben we na die tijd nog even gezellig gekletst met Rudy en Rita, die wel de goede afslag van de 12 km hebben genomen. Misschien hebben ze, als ze dit lezen, nog aanvullingen voor het stuk dat ze extra gelopen hebben. In ieder geval zou een extra drinkpost geen overbodige luxe zijn. Want naast de ?ranjapost? en de waterpost in het centrum, was er na de afslag van de 12 km daar geen drinkpost meer onderweg.

Al met al kunnen we zeggen dat we een ontzettende leuke run hebben gehad en met de nodige verbeteringen kan het alleen nog maar beter worden! Op naar volgend jaar!

Ingrid de Wijer

Reacties

Één reactie op “Review Urban Challenge Meppel”

  1. Jasper

    Top!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *